ART / Etchings etc / Etching 9343394
*
nr 934 3394
ETCHING
Eugene E Loving, "Bourbon Street court, New Orleans", Ea/200, subject: 17x12,
Eugene E Loving, "Bourbon Street court, New Orleans", Ea/200, motivet: 17x12
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday January 12 2015
at 19:22:30
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/1 20:55:08
1
200 kr
12/1 18:43:42
2
150 kr
12/1 18:43:42
1
200 kr (Robot)
12/1 18:44:08
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar eugene e loving grafik
-
1014 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. 1897. Signerad me..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:14
-
1011 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. Signed, "Lavards ..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:22
-
9295 ETCHING
BertilBull Hedlund, GÃ¥rdsmotiv. Signed. Image dime..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:42
-
9350 ETCHINGS
2 pcs, Julio Zapata (b. 1932), Spain. Models, oute..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:32
-
9325 COLOUR ETCHING
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:40
-
9330 COLOR ETCHINGS
2 pcs, Louis Nitka (b. 1940), Sweden. Signed, numb..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:02
*
ETCHING
Läs om budbetjänten
Read more about e-auktion
nr 934 3394
ETCHING
Eugene E Loving, "Bourbon Street court, New Orleans", Ea/200, subject: 17x12,
Eugene E Loving, "Bourbon Street court, New Orleans", Ea/200, motivet: 17x12
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 800 |
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
8/1 20:55:08 | 1 | 200 kr |
12/1 18:43:42 | 2 | 150 kr |
12/1 18:43:42 | 1 | 200 kr (Robot) |
12/1 18:44:08 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar eugene e loving grafik
-
1014 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. 1897. Signerad me..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:14 -
1011 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. Signed, "Lavards ..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:22 -
9295 ETCHING
BertilBull Hedlund, GÃ¥rdsmotiv. Signed. Image dime..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:42
-
9350 ETCHINGS
2 pcs, Julio Zapata (b. 1932), Spain. Models, oute..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:32 -
9325 COLOUR ETCHING
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:40 -
9330 COLOR ETCHINGS
2 pcs, Louis Nitka (b. 1940), Sweden. Signed, numb..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:02